IZCILS ROTAĻU LAUKUMS

Gleneagles, golfa laukums

 

Viens no izcilākajiem spēlētājiem profesionālajā golfa vēsturē Lī Trevīno par Gleneagles ir teicis: “ja debesīs ir tikpat labi kā šeit, es ceru, ka viņiem uz laukuma ir brīvas vietas.”

Gleneagles, golfa laukums

Kad 1924. gadā viesnīca Gleneagles pirmo reizi atvēra durvis, šis satriecošais lauku īpašums Skotijas vidienē tika raksturots kā ‘Rivjēra kalnos’.

Mūsdienās Gleneagles ir ne tikai viena no pasaules prestižākajām golfa spēlēšanas vietām, ar trim čempionāta golfa laukumiem – King’s, Queen’s un PGA Centenary – tas ir arī kā krāšņs rotaļu laukums visu vecumu atklājējiem. Tur atradīsiet piecu zvaigžņu luksusa viesnīcu, godalgotu SPA un vienīgo Skotijas restorānu, kam ir divas Michelin zvaigznes.

Tas plešas 850 hektāru platībā ar izcilu skatu uz Ohilas kalniem, un 2017. gadā Telegraph luksusa ceļojumu žurnāla Ultratravel lasītāji šo Pertšīras īpašumu nosauca par labāko golfa kūrortu pasaulē sesto gadu pēc kārtas, kas iepriekš vēl nebija redzēts. Tas tika tas ieguva arī 2017. gada Today’s Golfer Travel Awards apbalvojumu par Skotijas labāko viesnīcu/kūrortu, saglabājot šo titulu ceturto gadu pēc kārtas.

Gleneagles, logotips

IDILLISKA AINAVA GOLFAM

Gleneagles golfa laukumi, kaut arī neatrodas pie jūras, līdzinās Skotijas vecākajiem golfa laukumiem tādā ziņā, ka ​​tie ir būvēti uz smiltīm un grants, ko tur nogādāja pēdējais ledājs, kas izkusa pirms aptuveni 15 000 gadu, atstājot garas grēdas, uzkalnus ar līdzenām virsām un slēgtas ieplakas. Džeimss Breids, viens no golfa labākajiem spēlētājiem, pārvērta šo dramatisko vietu par King’s un Queen’s laukumiem, radot idillisku golfa ainavu.

Džeks Niklauss izstrādāja PGA Centenary laukumu, kuru viņš slaveni nosauca par “izcilāko zemes gabalu pasaulē, ar kuru man jebkad ir dots strādāt”, un tas bija 2014. gada Raidera kausa norises vieta. Tajā 2018. gadā notiks arī pasaulē pirmās kopīgās vīriešu un sieviešu sacensības – Eiropas golfa komandu čempionāts, kam sekos 2019. gada lielākais sieviešu golfa notikums – Solheimas kauss.

Visā īpašumā nodarbināti gandrīz 1000 cilvēki, tādēļ apmācības un attīstība ir būtiski faktori, lai nodrošinātu, ka viss personāls saprot uzlikto atbildību, turpinot Gleneagles vēsturi. Tas atspoguļojas jaunajā Zāliena kopēju stipendijas programmā, kas piedāvā deviņiem laimīgajiem iespēju kļūt par pilnībā kvalificētiem zāliena kopējiem, nodrošinot vecāko zāliena kopēju zināšanu nodošanu nākamajai paaudzei.

Gleneagles, zāliena kopējs, portrets

SAPŅI UN IESPĒJAS

Golfa laukumu un īpašumu pārvaldnieks Skots Fenviks, kurš ir Glenegles ilgākais darbinieks, 1980. gada jūlijā pievienojās kā 16 gadus vecs māceklis. Skots, kura pirmie uzdevumi tajā laikā bija smilšu bunkuru grābšana un pļāvēju darbības apgūšana, tagad vada Gleneagles 57 cilvēku lielo zāliena kopēju un dārzkopības komandu.

“Man bija sapnis kļūt par profesionālu golfa spēlētāju, bet tas nebija realizējams, un es sapratu, ka zāliena kopēja karjera ir lielisks veids, kā joprojām iesaistīties šajā sportā,” viņš saka. “Gadu gaitā zālienu kopšana man ir devusi iespēju ceļot pa visu pasauli, jo tā ir profesija, kas sniedz tik daudz un dažādu iespēju.”

“Zālienu kopšana nav tikai zāles pļaušana – tā ir sarežģīta zinātne un nopietna māksla. Čempionāta laukumu prezentēšana prasa lielu meistarību, zināšanas un milzīgu uzmanību detaļām, lai radītu stabilus un ātrus apstākļus, kādus sagaida mūsdienīgs golfa spēlētājs. Tas ir smags darbs, bet ir arī patīkami būt daļai no lielas komandas, kas sagatavo laukumus, kas tiek cienīti visā pasaulē.”

Zālienu kopšana nav tikai zāles pļaušana – tā ir sarežģīta zinātne un nopietna māksla.
SCOTT FENWICK,
GLENEAGLES GOLF COURSES AND ESTATE MANAGER

“Gleneagles lepojas ar savu vadošo pozīciju golfā un vienmēr piedāvā jauninājumus, labāko praksi un augstākās klases klientu apkalpošanu, lai mūsu viesiem un biedriem sniegtu izcilu pieredzi, ko citur atrast nav iespējams”.

AR TEHNOLOĢIJU PRIEKŠGALĀ

“Galvenais ir pareizā līdzsvara atrašana starp tradicionālajiem zāliena uzturēšanas paņēmieniem, izmantojot daudzu gadu laikā uzkrātās zināšanas un pieredzi, un visefektīvāko darba veikšanu, izmantojot uzticamu un modernu tehnoloģiju.”

“Izmantojot hibrīdu elektriskos pļāvējus, satelīta vadības un telemātikas tehnikas parka vadības sistēmas, kas paredzētas zāliena kopšanai, ko ar izplatītāju tīkla starpniecību piedāvā John Deere, nozīmē to, ka mēs varam cerēt uz Gleneagles saglabāšanu Eiropas un pasaules golfa priekšgalā.”

Gleneagles, golfa laukums