TimberMatic Kartes

TimberMatic Kartes

TimberMatic Kartes sniedz operatoriem reāllaika skatu uz cirsmu. Harvestera sensoru savāktie dati un precīzā uz GPS balstītā nocirstās koksnes atrašanās vieta no harvestera tiek automātiski pārsūtīta uz TimberMatic Karšu lietojumprogrammu, lai to varētu izmantot forvardera operators.

TimberMatic atjauninājums piešķir kartēm jaunas automātiskās funkcijas

TimberMatic kartēs tiek reāllaikā parādīts baļķu novietojums un atrašanās vieta, kā arī darba gaita darba vietā.

Baļķu novietojums un atrašanās vieta

Baļķu novietojums un atrašanās vieta

Kartēs operators var redzēt baļķu novietojumu un atrašanās vietu uz zemes. Kartēs arī tiek parādīts, kurā ceļa pusē baļķi atrodas. Ja harvesteram nav IBC 3.0, baļķi parādās kā punkti.

AutoCollect

AutoCollect — automātiska kravu reģistrācija

Kartēs tiek parādīta iekraujamā kokmateriālu sortimenta atrašanās vieta un apjoms. Transportējot kravas, darba gaita kartē tiek automātiski atjaunināta, un iekrautās baļķu kaudzes kartē vairs netiek parādītas.

Ražošanas kopsavilkums

Atjaunināti rīki

Kartēs ir daudz uzlabojumu, kas atvieglo lietošanu. Ražošanas skatā tiek parādīts, cik procenti no pabeigtās produkcijas ir satrūdējušu koku, cik daudz ir koka šķiedras vai zāģmateriālu.

TimberMatic Maps

TimberMatic kartes ir jauns veids, kā vizualizēt cirsmu. Lietojumprogramma precizē un uzlabo mašīnu komandas darbu. Operatoriem un darbuzņēmējam ir reāllaika skats uz cirsmas darbu progresu.


Cirsmas plānošana

Atrašanās vietas plānošanas vednis

Atrašanās vietas plānošanas vednis

Atrašanās vietas plānošanas vednis, kas iekļauts programmā TimberMatic Maps, palīdz izmantot TimberManager izveidotos mežizstrādes plānus. Ja nav gatava plāna, to var izveidot arī tieši programmā TimberMatic Maps un teritorijas plānošanas vednis sniedz detalizētus norādījumus. Kad laukums ir uzzīmēts TimberMatic kartēs, ir iespējams pārbaudīt kokmateriālu sortimentus un kopējos apjomus visā darba vietā. 

Ar labu izkraušanas vietu atrašanās vietu plānošanu un precīzāku saražoto kokmateriālu sortimentu laiku, viss ražošanas un loģistikas process var tikt racionalizēts. Mašīnas darbspējas laiks ir uzlabots, un pašam harvestera operatoram ir vieglāk plānot darbu. Laicīgi izplānojot trases tīklu, samazinās braukšanas attālums un degvielas patēriņš, un dabas objekti kļūst labāk pamanāmi.

Cirsmas plānošanas posmi

1. Nogrieztā bloka robežu

  • Jūs varat uzzīmēt nozāģējamā bloka robežu, pievienojot punktus kartē un izmantojot šķēres, lai izgrieztu caurumu. Varat zīmēt vienu vai vairākus apgabalus. 

2. Aizsargājamās teritorijas 

  • Jūs varat atzīmēt apgabalus, kas jāaizsargā no mežizstrādes, kā punktus, līnijas vai apgabalus kartē. 

3. Nokraušanas zonas

  • Jūs varat atzīmēt apgabalus baļķu glabāšanai, kartē atlasot punktus, līnijas vai apgabalus. 

4. Galvenais maršruts

  • Varat uzzīmēt ieteiktos galvenos maršrutus starp izgriezto bloku un piezemēšanās zonu, kā arī pāri nogrieztajam blokam, pievienojot punktus kartē.  

5. Vietas 

  • Kartē kā punktus, līnijas vai apgabalus varat atzīmēt vietas, kurām jāpievērš uzmanība drošības, sarežģīta reljefa u. c. apsvērumu dēļ. 

6. Ceļa tīkls

  • Izmantojot brīvrokas zīmēšanas rīku, varat ieskicēt ieteikumu trasēm nozāģētā bloka iekšpusē.    

Sortimentu izcelšana, maršruta izvēle, dabas rezervātu atzīmēšana

Izvērst visuSakļaut visu

Šīs funkcijas palīdz mašīnu operatoriem un palielina produktivitāti.

Sortimentu izcelšana

starDažādos kokmateriālu sortimentus var izcelt ar dažādām krāsām, atzīmējot tos kā pieprasītākos. Tas palīdz operatoram atdalīt sortimentus kravas telpā un sagatavot kravu tā, lai tā jau būtu sašķirota. Tas ievērojami paātrina izkraušanu.

Ar šķirotāju palīdzību, kas ir pieejami kravas telpai, jauktu kravu izkraušana ir vienkārša un ražīgums ievērojami uzlabojas.

Maršruta izvēle

roadAr maršruta izvēles rīku var izvēlēties 10 m platu maršrutu. Tagad ir iespēja veikt arī šaurāka maršruta izvēli.

Atlases rīks

handIzmantojot atlases rīku, varat atlasīt dažāda izmēra apgabalus. Attālumu no rokas ikonas var palielināt vai sašaurināt, un varat rediģēt apgabalu, izmantojot dzēšgumijas rīku. Jūs pat varat ierakstīt braukšanas maršrutu un pielabot to ar dzēšgumiju, ja nejauši iekļāvāt papildu baļķus.

Savākt un augšupielādēt tieši

white paperJūs varat savākt un tieši augšupielādēt baļķus sistēmā, kā arī ērti redzēt dažādu kokmateriālu sortimentu daudzumus. Pat inventarizācijas vēsture tiek saglabāta.

Dabas rezervātu atzīmēšana

mapAtzīmējot dabas rezervātus, operatoram ir iespēja pievienot sistēmai brīdinājumu, lai operatori, kuri brauc pa vienu trasi, tos apzinātos un būtu uzmanīgi.

Dati starp mašīnām tiek atjaunināti, izmantojot mākoņpakalpojumu, un visi operatori, kas strādā tajā pašā darba vietā, var redzēt visas koku sugas un sortimentus ar braukšanas maršrutiem līdz pat atsevišķiem baļķiem.

TimberMatic karšu skats

Operators atzīmē pārvestos kokmateriālus kā transportētus uz uzglabāšanas zonu. Nākamās maiņas operators zina, kur sākt savu darbu. Nav nepieciešams aprēķināt tilpumu, un neviens baļķis netiks atstāts pat tumšā mežā, jo kartē tiek attēlots it viss līdz pēdējam baļķim, pat tad, ja tos klāj sniegs.

Forvardera operators var izvēlēties vēlamo sortimentu no konkrēta apgabala vai pa mežistrādes maršrutu, un karte parādīs precīzu šī sortimenta apjomu izvēlētajā apgabalā. Operatori kartē var atzīmēt arī īpašas zonas. Šādi var izvairīties no, piemēram, mīksta seguma, plānojot braukšanas maršrutu.

TimberMatic karšu skats

Ar mežistrādes maršrutu tīklu karte parāda visus sortimentus līdz pēdējam baļķim. Plānot darbu un labāko braukšanas maršrutu būs ļoti vienkārši.