Mežā caur kokiem spīd saule

Mūsu vide

 

Vides sertifikāts kopš 1999.gada

Joensū rūpnīca saņēma ISO14001 vides pārvaldības sistēmas sertifikātu 1999. gadā. Citas John Deere mežsaimniecības nodaļas ieguva sertifikāciju divos posmos: Tamperes birojā 2001. gadā un Somijas mazumtirdzniecībā 2006. gadā.

Rūpnīcu enerģijas patēriņš attiecībā pret saražoto (MWh/saražotā tonna) samazinājies no 2012. gada līdz 2019. gadam par 44 %. Tajā pašā laika posmā rūpnīcas absolūtais enerģijas patēriņš samazinājās par 3 %, lai gan ražošanas pieaugums ir bijis spēcīgs.

John Deere Forestry Oy ir Joensū pilsētas klimata partneris un parakstīja klimata saistības 17.12.2015. Apņemšanās ietver mērķi nodrošināt energoefektivitāti, samazināt atkritumu daudzumu un palielināt pārstrādi. Kopš 2016. gada visi Somijas darbībā radušies atkritumi tiek izmantoti kā materiāls vai enerģija.

Poligonos nogādāto atkritumu apjoms 2016.-2019.gadā bija 0 tonnas.

Joensū rūpnīca pastāvīgi veic pasākumus, lai samazinātu atkritumu apjomu, palielinātu pārstrādi un uzlabotu materiālu efektivitāti. Piemēram, sadarbībā ar piegādātājiem ir palielināts pārstrādes konteineru skaits un optimizēts iepakojums. Darbības energoefektivitātes uzlabošanai ir nepārtrauktas; piemēri ietver tehnikas parka atjauninājumus, siltuma atgūšanas palielināšanu ventilācijas sistēmās un apgaismojuma atjaunināšanu uz LED gaismām.

Vides aspekti ir ņemti vērā arī mašīnbūvē. Jauni digitālie risinājumi uzlabo meža mašīnu ražošanas efektivitāti, un nepārtraukti produktu un ražošanas kvalitātes uzlabojumi samazina bojājumus un līdz ar to arī vajadzību pēc apkopes un rezerves daļām.

GO izcelsmes garantija

GO sertifikāts

100% zaļa enerģija

Tamperes objekts un Joensū rūpnīca no 01.02.2020.pārgāja uz elektroenerģijas un siltumenerģijas izmantošanu, kas ražota, izmantojot atjaunojamo enerģiju. Katra Somijā ražotā John Deere meža mašīna kopš 01.02.2020 ir ražota ar 100 % atjaunojamo enerģiju.

Mēs izmantojam GO marķētu elektroenerģiju, kas ražota ar hidroenerģiju.

Izmantojot GO marķētu elektroenerģiju, uzņēmums ir brīvs no emisijām sava elektroenerģijas pašpatēriņa ziņā un vienlaikus veicina klimatam draudzīgu elektroenerģijas ražošanas veidu pārņemšanu Somijā un Eiropā.


Apņēmība nodrošināt dzīves kvalitāti. John Deere ilgtspējas mērķi.

 • Oranžs trijstūris ar personas ikonu, kas valkā drošības cepuri un brilles

  Darba drošība

 • Zaļa un dzeltena kāpurķēžu aprīkojuma ikona ar pārstrādes trijstūri, kas aizstāj riteņa sliedi.

  Izstrādājumu ilgtspēja

 • Vēja turbīnas ikona ar dzeltenām vēja un saules ikonām

  Ilgtspējīga enerģijas izmantošana

 • Pelēka ūdens piliena ikona ar bultiņu norāda uz ilgtspēju, atgriežot šo ūdeni lielākā ūdenstilpē, ko apzīmē viļņu ikona

  Atbildīga ūdens izmantošana

 • Pārstrādes logotipa ikona ar trijām bultiņām virs ēku ikonas

  Pārstrādes palielināšana