Strādāšana saskaņā ar dabu

Portugāles paradīze

Quinta do Lago atrodas Algarvē, aizsargājamā dabas rezervātā, un tā ir patvērums plašam savvaļas dzīvnieku lokam, kā arī tiem, kas idilliskā vidē izbauda pasaules līmeņa golfu.

Vieta, kas atšķiras no citām

Quinta do Lago, kas atrodas pašā Algarves zelta trīsstūra centrā, ir bijusi starptautiskā golfa priekšgalā kopš tās izveides pirms vairāk nekā četrām desmitgadēm. Mūsdienās piecu zvaigžņu luksusa kūrortu trīs laukumi ir vieni no labākajiem Eiropā, un tie ietver plaši atjaunoto South Course, – kas ir iecienīts Eiropas tūres profesionāļu vidū un kur ne mazāk kā astoņas reizes notiek Portugāles atklātais čempionāts.

 • PAUL O’MAHONY

   

   

   

  Kūrorta uzraugs, Quinta do Lago

  “Viena no unikālajām lietām Quinta do Lago ir tā, ka mēs strādājam nacionālajā parkā.”

  Paul O’Mahony
TX 4X2
TX 4X2

Dārgs resurss

Ria Formosa dabas rezervāta –, kas nesen ievēlēts par vienu no septiņiem Portugāles – dabas brīnumiem, brīnišķīgajā fonā visu līmeņu golfa spēlētāji bauda izaicinošas spēles vides izvēli pastkaršu attēlu formātā. Kā norāda kūrorta vadītājs Pols O’Mahonijs, lai uzturētu perfekti koptu reljefu, ir nepieciešama rūpīga un precīza ūdens apsaimniekošana apgabalā, kurā katru gadu ir maz lietus un vairāk nekā 300 saules dienu.

“Bijām absolūti racionāli attiecībā uz visu izmantoto ūdeni. Mēs apūdeņojam, izmantojot faktiskos datus, nevis vienkārši ieslēdzam apūdeņošanas sistēmu. Kad procentuālais mitruma līmenis samazināsies, mēs apūdeņosim.”

Nuno Fahinha

Atbildīga un ilgtspējīga

Pols un viņa kolēģi vienmēr apzinās ūdens daudzumu, ko viņi iegūst no zemes, lai spēles virsmas būtu ideālā stāvoklī. Viņi izmanto īpašu programmatūru un zondu sistēmu zālājos un visos laukumos, kas mēra faktisko mitruma saturu augsnē. Turklāt viņi apūdeņo tikai tad, kad tas ir absolūti nepieciešams, un ūdens atkārtota izmantošana no citām kūrorta vietām ir nākotnes plānošanas atslēga.

“Ilgtermiņa stratēģija ir būvēt iekārtas, lai caur dažādiem procesiem mēs varētu pārstrādāt ūdeni, kas ir piemērots laukumu apūdeņošanai, un tāpēc nav jāpaļaujas uz ūdens nesējslāņiem, kas tek zem mums.”

Saskarsmē ar dabu

Ria Formosa dabas rezervāts stiepjas 60 km garumā pāri Algarves aizvēja krastam. Tās unikālā saldūdens un sālsūdens lagūnu, sāls purvu, rifu un barjeru salu ekosistēma ir mājvieta plašai savvaļas dzīvnieku daudzveidībai. Quinta do Lago golfa vidē (kurā ir arī daudzas ‘dzirdināšanas vietas’) liela uzmanība tiek pievērsta sadarbībai ar nacionālā parka pārvaldi un pat vietējiem savvaļas dzīvnieku rehabilitācijas centriem.

“Daudzus savvaļas dzīvniekus, kas tiek ievainoti un dodas uz rehabilitāciju, vēlāk adoptē Kvinta do Lago un pēc tam atkārtoti ievieto mūsu golfa laukumos un dabiski izveidotajos biotopos.”

1200
TX 4X2
2653B

Ilgtspējīga bioloģiskā daudzveidība

Ir arī tauriņu viesnīcas, kā arī putnu un sikspārņu mājas, kas rūpīgi novietotas ap laukumiem. Un dabiski, ka golfa laukumu apūdeņošanai izmantotie ezeri ir piemēroti zivīm, vardēm un dažādām citām sugām. Tā ir daļa no atbildības, kas, pēc Pāvila, visiem golfa laukumu vadītājiem ir jāuzrāda, veidojot un uzlabojot biotopus, kas uztur bioloģisko daudzveidību.

“Gadu gaitā mēs šeit esam pierādījuši, kā mēs varam palielināt šo vietējo sugu apjomu un populāciju Algarves reģionā.”

TX 4X2

Virs un aiz

Tas viss dažu dienu laikā Paulam un viņa 70 cilvēku lielajai komandai šajā galvenajā golfa galamērķī. Tomēr viņš ātri atzīst, ka spēcīga izplatītāju tīkla atbalsts ir būtisks, lai uzturētu augstākos standartus. Viņš citē ātro izplatītāja reakciju uz steidzamo prasību uzņēmumā Quinta do Lago, kas patiešām radīja izmaiņas atvērta laukuma saglabāšanā.”

“7:00 man piezvanīja mūsu vietējais izplatītājs, lai pateiktu: ‘Neuztraucieties, es jums dabūšu vairāk traktoru’. Tas bija šāda veida pakalpojums, kas patiešām nostiprināja mūsu attiecības – tas atšķir vienu zīmolu no cita.”

Atrast tuvāko izplatītāju

Atrast tuvāko izplatītāju

Atrast savu John Deere izplatītāju