Savākt maisā vai labāk ne?

Labi, ikvienam patīk redzēt perfekti kārtīgu, īpaši tīru, biezu zālāju bez lapām un zariem. Bet vai tas ir pats labākais jūsu zālei?

Maisu savākšanas sistēmas ir ārkārtīgi parocīgas un ļoti efektīvas. Ir tiešām patīkami nopļaut zālienu un uzreiz parūpēties par nekārtības savākšanu. Bet izskats un ērtības ir tikai vienā svaru kausā attiecībā uz savākšanu maisā.

Jo nopļautā zāle satur barības vielas, ko mauriņš var likt lietā. Tā ir kā bezmaksas mēslojums. Tādēļ, ja vēlaties nevainojami koptu zālienu bez lapām, zariem un nopļautās zāles, neaizmirstiet to mēslot, lai aizvietotu barības vielas nopļautajā zālē, kas nu tiek savākta maisā.

No otras puses, ja zāliens nav ilgstoši pļauts, pļaušana ar izmešanu uz sāniem vai pļaušana ar mulčēšanu var radīt velēnu, zāles kušķus, zāliena slimības un iespējamus laukumus bez zāles. Šajā gadījumā zāles savākšana maisā ir labākā izvēle. Jo ātrāk, jo labāk.

Tādēļ varbūt kā visās lietās – vislabāk ievērot mērenumu. Pļaujiet zāli regulāri un vismaz reizēm atstājiet nopļauto zāli uz mauriņa. Ilgtermiņā tas palīdzēs saglabāt zālienu biezu un veselīgu.