Pļaušanas zelta likums

Ja pļaušanā būtu jāseko vienam likumam, tas noteikti būtu šis: vienā reizē nepļaut vairāk par trešdaļu no zāles stiebra.

Ja vēlaties vienkāršu un viegli iegaumējamu padomu, tad paturiet prātā šo ieteikumu: mēģiniet vienā pļaušanas reizē nenopļaut vairāk par trešdaļu zāles stiebru audu. Lūk, ekspertu domas šajā jautājumā:

"jo zemāk pļausiet, jo biežāk būs nepieciešams pļaut, lai saglabātu vēlamo augstumu un nenopļautu vairāk par trešdaļu augu stiebru," tā Pīters Lendšūts (Peter Landschoot), Pensilvānijas Universitātes velēnas speciālists. Viņš atzīmē, ka sākam mauriņam arī bieži jāsaskaras ar lielāku nezāļu problēmu, jo zāles segums nav tik biezs. Retais segums ļauj gaismai vairāk sasniegt augsni un nezāļu sēklām uzdīgt.

Ja zālienam pastāvīgi ļauj pārāk ataugt un pēc tam to ievērojami nopļauj, tas var zālei radīt slodzi. Slodze liks zālei pārvietot barības vielas no sakņu sistēmas, kas degradē saknes un laika gaitā rada retāku, neveselīgu mauriņu, stāsta Klints Volcs, Džordžijas Universitātes velēnas paplašinājumu speciālists.