Klāt pavasaris: laiks aplūkot velēnas

Par ko ir runa? Atmirušos zāles audus, kas paliek jūsu mauriņā, sauc par velēnu. Kādēļ tā nav vēlama un kā no tās atbrīvoties?

Vai esat pamanījis pērno zāli un citus organiskus materiālus, kas rudenī un ziemā uzkrājas mauriņā? Tā ir velēna, un pārāk liels velēnas slānis kaitē jūsu mauriņam, kas nozīmē to, ka nepieciešams to retināt.

Kāpēc nav vēlams pārāk liels velēnas slānis? Jo tas var aizturēt ūdeni un barības vielas no nokļūšanas vajadzīgajā vietā – sakņu zonā. Tādēļ, ja vēlaties veselīgu, biezu un izturīgu mauriņu, labāk pārbaudiet velēnas slāni. Labs pārlieku bieza velēnas slāņa rādītājs ir tas, ja, staigājot pa mauriņu, tam ir sūkļa tekstūra.

Labākais laiks, lai retinātu velēnu, ir pavasarī pēc zāles aktīvā augšanas posma un pāris pļaušanas reizēm. Silto sezonu zāles šķirnēm tas nozīmē velēnas retināšanu vēlāk pavasarī, bet auksto sezonu zāles šķirnēm labāk velēnu retināt agrā pavasarī un agrā rudenī.

Tātad, kā labāk atbrīvoties no pārlieku lielas velēnas? Ja jūsu mauriņš nav pārāk liels, pietiks ar veco, labo grābekli.

Taču lielākiem zālieniem pieejama velēnas retināšanas tehnoloģija, kas darbojas ar jūsu X100: 40 collu Thatcherator no John Deere. Izmantojiet to efektīvai irdināšanai vai velēnas retināšanai ar 20 atsperes veida zariem. Vajadzības gadījumā varat pievienot līdz pat 45 kg svara. Ja piekļūšanai zālienam nepieciešams šķērsot bruģētas vietas, jums patiks Thatcherator transportēšanas režīms.