Jūsu dārzs: plaukstošs visas sezonas garumā

Tikai nedaudz izpētot un plānojot, varēsiet lepoties ar krāsainiem ziediem no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Paskatīsimies, kā to paveikt.

Var arī jums tā ir gadījies? Spara un azarta pilns, jūs pavasara sākumā dodaties uz stādu audzētavu un iegādājaties daudz un dažādu skaisti ziedošu augu, kas jūs pamudina un sagatavo pārveidot savu dārzu par paradīzi vasarai. Jūs tos iestādāt zemē, un viss izskatās satriecoši. Uz kādu brīdi. Vien dažus mēnešus vēlāk nekas vairs nezied, un jūsu jaukais dārzs tagad izskatās pavisam bēdīgi.

Tam tā nav jānotiek. Impulsīvas pirkšanas vietā veltiet laiku sarunai ar vietējās stādu audzētavas speciālistiem. Pamatojoties uz apstākļiem jūsu dārzā, viņi var precīzi pateikt, ko stādīt, lai jūsu dārzs jebkurā laikā būtu piemēroti krāsains.

It nemaz nav slikta doma būt metodiskam un izveidot detalizētus plānus, kā radīt labu augu kombināciju, lai aptvertu sekojošās kategorijas: īsi, vidēji un augsti augi; augi ar labu lapotni visas sezonas garumā; augi, kas zied pavasarī, vasaras sākumā, Jāņos, vasaras beigās un rudenī. Lai tas nebūtu pārāk dārgi, bet gan ilgstoši un ērti kopšanā, mēģiniet izmantot galvenokārt daudzgadīgus, nevis viengadīgus augus.

Izvēlieties iecienītākās krāsas un izveidojiet augu grupas, kas ziedēs vienlaicīgi. Piemēram, varat stādīt tādus jūnijā ziedošus augus kā peonijas, dažus Sibīrijas īrisus un delfīnijas vienā puķu dobes galā un citu jūnijā ziedošu augu grupas puķu dobes pretējā galā. Pārējā dobe tiks piepildīta ar zaļo augu lapotni, kas vēlāk kopā uzziedēs. Ja dārzā visapkārt ir pārāk daudz ziedu, tad vienkārši nav, kur "piesiet aci". Šāds izkārtojums ļauj acīm sekot līdzi un izbaudīt skaistumu.

Ja iespējams, viss jāiegādājas un jāstāda kopā pavasarī. Augu novietojums ir atkarīgs no jums – izmantojiet iztēli un nedaudz eksperimentējiet: vienkārši paņemiet visus augus un novietojiet tos vēlamajā vietā stādu kastītēs, līdz atrodat labāko risinājumu. Augsti, vidēji un īsi mietiņi un krāsaini karodziņi var palīdzēt izsekot augu augstumam un ziedēšanas laikam, jo ​​daudzi augi joprojām ir tikai augšanas stadijā. Ja jums tā patīk, stādiet augus cieši kopā. Rezultātā iegūsiet maksimālu ziedu daudzumu uz vienu dārza kvadrātmetru, samazināsiet nezāļu daudzumu un neļausiet izplesties ložņājošiem augi, kas samazina kopšanas darbus.

Lūk arī visa recepte: pavadiet nedaudz laika plānošanai un pēc tam vienkārši improvizējiet, izklaidējieties un neuztraucieties par perfektumu. Izbaudiet procesu un jums ies pie sirds rezultāts.