Dabisks nezāles nomācošs līdzeklis

Mulčēšanai ir daudz priekšrocību. Papildus nezāļu augšanas samazināšanai tā saglabā augsnes mitrumu, uzlabo augsnes veselību un auglību un papildina jūsu dārza vispārējo vizuālo pievilcību.

Mulčēšana nozīmē, ka jūs pārklājat augsni dobēs ar dabīgu materiālu, piemēram, mizas gabaliņiem. Šī bioloģiskās dārzkopības metode kalpo augsnes aizsardzībai un nodrošina to ar barības vielām.

Vējš, laikapstākļi, sausums: augsne jūsu puķu dobēs ir pakļauta daudzām ārējām ietekmēm. Tāpēc var būt lietderīgi uzklāt aizsargkārtu tā sauktās mulčas veidā. Dārznieki šo principu ir iemācījušies no dabas – galu galā kailas augsnes praktiski nav nekur: dabā zemi parasti klāj lapas, nolauzti zari, augi vai humusa slānis. Ja pareizi mulčējat, augsne saglabāsies mitra, vējš to nevarēs izžāvēt un ūdens tik ātri neiztvaikos. Savukārt lietu augsne absorbēs, un tas neradīs izskalojumus. Aizsargslānis darbojas arī kā sildoša sega un tādējādi var paātrināt jūsu augu augšanu un novērst nezāļu attīstīšanos. Augļu kokiem un dārzeņiem, kas ir īpaši siltummīļi, mulča var pat palielināt ražu.

Tādi noderīgi palīgi kā tārpi, baktērijas un mikroorganismi, irdina augsni zem mulčas un noārda dārza nopļautās zāles un tamlīdzīgu materiālu organisko pārklājumu, nodrošinot augsnei barības vielas un palielinot humusa slāni. Jūs ievērosiet, ka ir nepieciešams mazāk laistīt un ka pavadāt mazāk laika, manuāli irdinot labi mulčētas dobes.

Ar praktisko piekabi, kas pieejama jūsu X100 papildaprīkojumā, jūs arī ātri un ērti varat transportēt pat lielu mulčas daudzumu tieši uz vajadzīgajām dobēm.